Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Sybıha Doğu turunda

Erzurum'a gelen Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha, cağ kebabı kesti, Erzurum Evleri'ni gezdi. 

18 Eylül 2018 15:26

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Sybıha Doğu turunda
Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Sybıha Doğu turunda

Erzurum Post- (Haber Merkezi) -'Türkiye-Ukrayna Ekonomik İlişkiler ve İkili İşbirliği İmkanları’ konulu toplantıya katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha, Cağ kebabı kesti, Erzurum evlerini gezdi. 

 

 

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Erzurum ziyareti kapsamında; Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın ve  Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Başkanı Ethem Tanrıver ile de bir araya geldi.

 

 

EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve DEİK Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci’nin de eşlik ettiği ziyareteler sırasında iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği görüşmeleri gerçekleştirildi. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha'nın Doğu Anadolu gezisi  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyaret ile devam edecek. Fotoğraflar: Cem BAKIRCI

 

 

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.