Palandöken Belediyesi'de yeşil seferberliği

Palandöken Belediyesi, çevre bilincinin gelişmesi ve ağaç sevgisinin aşılanması amacıyla fidan dikme etkinliği düzenledi. 

20 Eylül 2018 16:49

Palandöken Belediyesi'de yeşil seferberliği

Erzurum Post-Palandöken İlçesin de bulunan Polis Amca İlköğretim okulun da öğrenim gören 3. sınıf öğrencileri, öğretmen ve velileriyle  Palandöken Belediyesi"nin fidan dikme etkinliğine katıldı.

 

 

Palandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri, Yunus Emre Mahallesin de yapımı tamamlanan Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Metin Aydemir’in adını verildiği 4 bin metrekare alan üzerine kurulan yeni parkta öğrencilere fidan dikiminden önce doğanın önemi ve fidanların nasıl dikileceği konusunda bilgi verildi. Öğrenciler, gruplar halinde fidanları toprakla buluşturarak fidanlara can suyu verdi. 

 

 

Bulutlar, ”Yeşil bir Palandöken sevdamız bitmeyecek” 


Park ve mesire alanlarının önemine değinen Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, "Göreve geldiğimizde Palandökenin yeşil alan kapasitesi 123 bin metrekare civarındaydı. Bunun yetersiz olduğunu söyleyerek çalışmalarımıza başladık. 'Sevdamız Yeşil Bir Palandöken ' sloganıyla yürüttüğümüz çalışmaların sonucunda yeşil alan kapasitesini bizim dönemimiz de yaptığımız 260 bin metrekare yeşil alanla toplam 90 yakın park yaparak bölgesin de ve Erzurum da en fazla yeşil alana sahip ilçe olduk. Planladığımız projelerin tamamlanması ile yeşil alan kapasitesini ilçemiz de toplamda 400 bin metrekare ’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın beton yığınlarında hapsolmaması için bu çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Bugün de öğrencilerimize yönelik yapılan ağaç dikimi etkinliği yapıldı. Çocuklarımızın küçük yaşta bu alışkanlığı kazanmasını sağlayan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.