Palandöken Belediyesi parklarını 24 saat kamerayla izliyor

Palandöken Belediyesi, açılışlarını birbiri ardına yaptığı parklarda güvenliği de en üst düzeye çıkarttı. 

17 Eylül 2018 13:41

Palandöken Belediyesi parklarını 24 saat kamerayla izliyor
Palandöken Belediyesi parklarını 24 saat kamerayla izliyor

Erzurum Post-Palandöken Belediyesi sınırları içerisindeki parkları Başkan Orhan Bulutlar’ın talimatıyla kapalı devre kamera sistemiyle donatıldı.

 

 

Öncelikle büyük yoğunluk yaşanan Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Adem Gezer, Şehitler Parkı ve Millet Bahçesi, 7/24 kayıt halindeki kamera sistemiyle tanışırken, yapılan planlama doğrultusunda aynı uygulamaya diğer parklar da geçiş yapılacak. 

 


Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilçede vatandaşın istifadesine sunulan sosyal yaşam alanlarında güvenliğe de büyük önem verdiklerini söyledi. İlçe sakinlerinin ve özellikle de çocukların yoğun olarak kullandıkları Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Adem Gezer, Şehitler Parkı ve Millet Bahçesi’nde kapalı devre kamera sistemine geçildiğini açıklayan Bulutlar, güvenlik kameraları sayesinde söz konusu parkların tüm açılardan gözlenebildiğini kaydetti. 

 


Türkiye’de geçtiğimiz aylarda yaşanan çocuk kaçırma ve cinsel istismar gibi üzüntü verici olayların, çocuk parkları ve mesire alanlarının güvenliğini tartışma konusu haline getirdiğini hatırlatan Bulutlar, “Bu süreçte bizler de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek, parklarımızı çok daha güvenli hale getirdik. Kapalı devre kamera sistemi ile pilot olarak belirlediğimiz Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Adem Gezer, Şehitler Parkı ve Millet Bahçesi’ni çok daha güvenlikli hale getirdik. Hali hazırda 30’a yakın güvenlik kamerası ile bu parklarımızı sürekli gözetim altında tutuyoruz. Parklarımızı tüm açılardan gören bu kameralar, sürekli kayıt halindeler. Deyim yerinde ise, parklarımızda uçan kuştan bile haberdar oluyoruz” ifadelerini kullandı. 

 


Kapalı devre kamera sistemini yaygınlaştıracaklarını ve tüm parklarda etkin hale getireceklerini anlatan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ailelere çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi. Kamu kurum ve kuruluşlarınca alınan güvenlik tedbirleri kadar, ailelerin çocuklarına verecekleri bilinç eğitiminin de önemli olduğunu dile getiren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Anne babalar, parklarda ve mesire alanlarında nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda çocuklarını mutlaka bilinçlendirsinler. Çocuklarına yalnız başlarına kaldıklarında, tanımadıkları kişilerle karşılaştıklarında ya da kaybolduklarında hangi yollara başvurmaları gerektiğini öğretsinler. Bu bilinç aşılaması, en az bizim aldığımız güvenlik tedbirleri kadar önem taşıyor” diye konuştu. 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.