Menderes ve arkadaşları Yakutiye'de anıldı

Başbakan Adnan Menderes, idam edilişinin 57'inci yıldönümünde AK Parti Erzurum İl Teşkilatı tarafından düzenlenen törenle anıldı.

17 Eylül 2018 19:29

 Menderes ve arkadaşları Yakutiye'de anıldı

Erzurum Post- (Haber Merkezi)-  Başbakan Adnan Menderes ile arkadaşları,  idam edilişlerinin 57'ince yıldönümünde AK Parti Erzurum İl Teşkilatı tarafından düzenlenen törende anıldı.

 

Erzurum Yakutiye Kent Meydanı’nda düzenlenen törende konuşma yapan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz,  “27 Mayıs 1960 Darbesi’nin izdüşümleri incelendiğinde 15 Temmuz alçak FETÖ Darbe Girişimi’nin aynı kalemden çıktığı anlaşılmaktadır"dedi.

 

 

DİNİ YASAKLAMALARIN VE ZULÜMLERİN TELEFİSİNE GİRMİŞ, TÜRKİYE'YE ÇAĞ ATLATMIŞTI...

 

Merhum Menderes'in, fabrikalar, yollar, barajlar, köprüler ve daha pek çok teknik ve mimari projeyle dönemin Türkiye’sine çağ atlattığını anlatan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Menderes'in,  dini yasaklamaların ve zulümlerin telafisine girişerek ilk önce Türkçe okunan ezanı aslına döndürdüğünün altını çizdi.

 

MENDERES VE ARKADAŞLARININ ÇIĞIR AÇAN İCRAATLARI BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ

 

Ak Parti İl başkanı Öz, "Hem düşünce hem de ibadet özgürlüğünün önünü açan; insan odaklı hamleleriyle milletin takdirini kazanan merhum Adnan Menderes ve çalışma arkadaşlarının çığır açan bu icraatları bazı çevreleri rahatsız etmeye başlamıştır. Asılsız iddialarla itham edilen seçilmiş hükümete yönelik başlatılan algı operasyonuyla darbeye ortam hazırlanmıştır” diye konuştu.

 

 

15 TEMMUZ'DA MİLLETİMİZ, CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE  TARİHİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ


AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmit Emin  Öz, “17 Eylül 1961 günü Türk milletinin iradesini küçümseyen vesayetçi zihniyeti tarih silip süpürmüştür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi darbe zihniyetini bir daha geri dönmemek üzere ortadan kaldırarak tarihin seyrini değiştirmiştir. Anadolu topraklarında ezan okunduğu sürece aziz hatırası yaşamaya devam edecek olan Adnan Menderes ve arkadaşları, milletimizin gönlünde sonsuza dek şerefli bir davanın şehitleri olarak tarihe geçmişlerdir. Bu vesileyle demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz” diye konuştu.

 


Erzurum Büyükşehir  Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu ve İbrahim Aydemir’de anma etkinliğinde birer konuşma yaptı. 

 


Yakutieye Kent Meydanında düzenlenen anma törenine, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Ömer Haktanoğlu, İl Başkan Yardımcısı Metin Barlak,  partililer ve vatandaşlar katıldı. 

57 yıl önce idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes ile arkadaşları, AK Parti Erzurum İl Teşkilatı tarafından düzenlenen törende dualarla anıldı.
Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.